U cel në Tiranë edicioni i dytë i panairit ALMEX 2011 për mbrojtjen dhe sigurinë.Në ceremoni ishte i pranishëm Ministri i Mbrojtjes Arben Imami, drejtues të lartë të forcave të armatosura si edhe atashetë ushtarake të vendeve pjesëmarrëse.

Në fjalën e tij ministri Imami tha se forcat tokësore, detare dhe ajrore janë në një stad të ri modernizimi.

“Një prej prioriteteve të zhvillimit të Forcave tona të Armatosura është rritja e aftësive operacionale edhe përmes modernizimit të mjeteve dhe pajisjeve ushtarake", tha Imami i cili vec të tjerave u ndal tek modernizimi i Forcave Tokësore në përmbushje të misioneve paqeruajtëse apo luftarake.

ALMEX 2011 ose edicioni i dytë i Panairit për sigurinë dhe mbrojtjen, është ideuar si një ngjarje, që krahas promovimit të modernizimit të Forcave të Armatosura, si pjesëtare e NATO-s, do të promovojë edhe institucione të tjera të sigurisë së vendit tonë.

ALMEX sjell jo vetëm reformimin e FA në ekspozitë, por dhe risitë teknologjike, produkte, sisteme dhe zgjidhje më efikase në industrinë e mbrojtjes dhe sigurisë.


Facebook


if (window.ads_ad_block){ads_ad_block=ads_ad_block+1;}else{ads_ad_block=1;}
function showAdBlock_2136(ppc_ad_block_count)
{
title = document.title;
show_ads_id = 2136;
show_ads_url = "http://www.kosoftads.com/publisher-show-ads.php";
block_count=ppc_ad_block_count;
iframe_width=580;
iframe_height=115;
metainfo=document.getElementsByTagName('meta');
ref=document.referrer;
showContentAds(metainfo);
}
setTimeout("showAdBlock_2136("+ads_ad_block+")",1000*(ads_ad_block-1));


Më shumë nga politika
“Top Story”: Shitblerja e këshilltarëve

Shitblerja e këshilltarëve bashkiakë dhe të këshilltarëve të qarqeve, është një fenomen i vendosur prej disa ditësh në qendër të vëmendjes së televizionit “Top-Channel”.
Reforma zgjedhore

Negocimi i ndërkombëtarëve në formimin e komisionit parlamentar që do të merret me reformën zgjedhore pritet të japë efektet e para pozitive gjatë ditëve në vazhdim. Damian Gjiknuri, i ngarkuar nga PS në negocimin për çështjet zgjedhore shpjegon progresin e deritanishëm.
Kryesia PS, ndryshime në statut e program

Përfundoi me ndryshime në statut dhe në program mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste, mbajtur gjatë pasdites së të enjtes.

PS ftesë Berishës e Topallit

Anëtarët socialistë të Komisionit të Ligjeve kanë ftuar kryeministrin
Sali Berisha, kryetaren e palamentit Jozefina Topalli dhe kryetarët e të
gjitha grupeve parlamentare në një tryezë, ku do të diskutohen cështjet
e drejtësisë.
Paqe mediokre

Ilir Yzeiri - Çdo ditë që kalon në vendin tim është thuajse pa asnjë ngjyrë.
Në qoftë se do t’i mbaheshim idesë së sociokomunikimit, sipas së cilës
jeta është shfaqje, teatër, dukje, do të na vinte në vështrim menjëherë
skena e këtij burlesku gjigant që shtillet në sytë tanë përmes imazhit
të televizionit.
Lajmet kryesoreReforma zgjedhore


Ndërhyjnë ndërkombëtarët, së shpejti Komisioni
PS ftesë Berishës e Topallit


Sali Shehu në krye të KLSH-së


Demontimi i predhave, Balla akuza në parlament


Vendimi i BE-së, Papandreu: Shpëtuam