Foto arkiv

PUBLICITETTirane 18 shtator 2014 NOAal- Interpol Tirana ka ekstraduar nga Londra te shumekerkuarin Andi Bardhoshi i denuar me 18 vjet burg per vrasjebr
br
Nga Zyra Qendrore Kombetare Interpol Tirana mbremjen e djeshme u be ekstradimi nga Londra drejt vendit tone i 39 vjecarit Andi Bardhoshi nga Durresibr
br
I ekstraduari ishte shpallur ne kerkim nderkombetar pasi Gjykata e Durresit ne vitin 2000 e ka denuar me 18 vjet burg ne mungese per kryerjen e vepres penale te Vrasjes me paramendim e kryer ne bashkepunim dhe armembajtjes pa lejebr
br
Ngjarja per te cilen Bardhoshi eshte deklaruar fajtor nga organet e drejtesise ka ndodhur me 14 shtator te vitit 1997 ku 39 vjecari ne bashkepunim me Helidon Becka kane qelluar me arme zjarri ne drejtim te Alfred H duke e vrare atebr
br
Si rezultat i bashkepunimit te Interpol Tiranes me Interpol Londren ne 3 maj te vitit 2012 Badhoshi u arrestua ne qytetin e Londres ne Britani e Madhe me qellim ekstradimi drejt vendit toneaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal

lang enUS

p idlastbrbr