Kshilli i Komuns s Bradasheshit n Elbasan i ka dhn zonjs Liri Berisha, presidente e fondacionit "Fmijt Shqiptar" titullin “Qytetare Nderi e Komuns” me motivacionin “Pr kontribut t shquar dhe mirsin e dhuruar pr fmijt dhe njerzit n nevoj”. N nj mbledhje t posame ky kshill ka votuar unanimisht pr kt vendim si dhe i ka dhuruar fondacionit t drejtuar nga zonja Berisha nj shum prej 10 mij eurosh. N fjaln e saj zonja Berisha ka theksuar se titulli dhe dhurata kan vler t veant. M pas, Liri Berisha ka marr pjes n festn e Shn Gjon Vladimirit, e cila festohet n manastirin me t njjtin emr q ndodhet n fshatin Shijon t komuns.