Një zjarr ka përfshirë në orët e para të mëngjesit të së martës një automjet në garazhin e një pallati në Elbasan.


Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.35 në lagjen Kongresi i Elbasanit ku në garazh kanë qenë të parkuar dhe mjetet e banorëve të tjerë. Si pasojë një mjet është djegur plotësisht dhe një pjesërisht.


Rënia e zjarrit paraprakisht mendohet të ketë qenë aksidentale, si pasojë e defektit teknik që ka pasur njëra nga mjetet e parkuara. Grupi hetimor po vijon punën për përcaktimin e saktë të shkakut të rënies së zjarrit.


14 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)