Dorian Bylykbashi firmosi me Elbasanin një kontratë 5-mujore në shumën prej 35 mijë eurosh.Ish-lojtari i Partizanit dhe Krivbasit në Ukrainë është lojtari i shtatë i ardhur gjatë merkatos dimërore te 2 herë kampionët e Shqipërisë, por që e mbyllën pjesën e parë të sezonit aktual në vendin e fundit.Elbasani mori në huazim nga Vllaznia lojtarët Albert Kaçi, Ari Djepaxhia, Ansi Nika, si dhe Mirosllav Rikanoviçin.Së fundi me verdheblutë janë bashkaur edhe dy futbollistë kosovarë, Benis Krasniqi dhe Adis Salihi, të cilët vijnë nga aktivizimet në kampionatin islandez dhe malazes.Krasniqi ka luajtur për Reyner në kategorinë e dytë islandeze, ndërsa Salihi me Deçiçin në Malin e Zi.

MERKATOJA E SUPERLIGËSELBASANI

Afrime: Mirosllav Rikanoviç, Albert Kaçi, Ari Djepaxhia, Ansi Nika, Dorian Bylykbashi, Benis Krasniqi, Adis Salihi, Fetim Kasapi?

Largime: Mensur Idrizi, Almir Sulejmanoviç, Kire Ristevski, Aleksandër Radoviç, Daniel Ramazani, Endri Bakiu.FLAMURTARI

Afrime: Sebino Plaku?

Largime: Albano ÇaushajSKËNDERBEU

Afrime: Sokol Cikalleshi, Renato Arapi, Gjergji Muzaka, Mensur Idrizi, Marko Xhorxheviç, Sedjan Markoviç, Zhan Pol Ndeke

Largime: Mlladen Bërkiç, Eftim Aksientev, Borçe Ristevski, Klodian AsllaniVLLAZNIA

Afrime: Bledar Hodo

Largime: Albert Kaçi, Ari Djepaxhia, Ansi NikaTIRANA

Afrime:

Largime: Enco Malindi, Shpëtim Babaj, Artur Siagailis, Ognjen Shinik, Rrahman Hallaçi, Alban Bushi, Sebino Plaku?DINAMO

Afrime: Edvan Bakaj, Milovan Miloviç, Mlladen Bërkiç

Largime: Isli Hidi, Gjergji Muzaka, Esteban Garsia, Fatjon Sefa, Saimir GjokejaTEUTA

Afrime: Albano Çaushaj, Ervis Kraja?

Largime: Edmond DoçiLAÇI

Afrime: Saimir Gjokeja

Largime: Olti Bishani, Ardian GegaSHKUMBINI

Afrime: Guido Tepshi, Sulejman Hoxha, Liridon Ahmeti

Largime: Elvis Kotori, Robert Grizha, Aleksandër Kristevski, Renato Arapi, Bledar Mancaku, Bledar Hodo, Arlind Nora, Emiljano VeliajKASTRIOTI

Afrime: Davor Piskor? Ivan Boziç?

Largime: Ylli Shameti, Liridon Leci, Guido Tepshi, Matko Djarmati, Ivan Babiç?

BYLISI

Afrime: Luçiano Da Silva, Luis Sabato, Genivaldo Souza, Geovane Tavores, Denis Viana Da Silva, Valon Bajrami

Largime: Romans Bezubovs, Xhejms FeniksBESA

Afrime: Elvis Kotori, Erand Hoxha, Ylli Shameti, Bledar Mancaku, Arlind Nora, Fation Sefa, Matko Djarmati, Endene Elokan?

Largime: Edvan Bakaj, Edin Ferizoviç, Bilal Velija, Minas Osmani, Betim Aliju, Semir Haxhibuliç, Sead Haxhibuliç, Marjus Ngjela, Sokol Cikalleshi


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Premte, 07 Janar 2011