Muzika e tyre eshte e thjeshte e zjarrte, e zhurmshme, por edhe qetesuese dhe sheruese, e pelqyer pothuajse nga te gjitha moshat.

Grupi amerikan i blues Eli Yamin, ka udhetuar nga Nju Jorku drejt Tiranes me ftese te Amasades amerikane per nje koncert per publikun shqiptar ne Akademine e Arteve, ne House of Arts. Por paradite ata ishin te pranishem ne Liceun artistik “Jordan Misja”, ku dhane nje ore master class per studentet.  

Banda Blues Eli Yamin, me nje eksperience dhjetevjecare, ne skenat e ndryshme te botes perbehet prej pianistit te xhazit, Eli Yamin, vokalistja Kate McCarry, albumi i se ciles eshte propozuar se fundmi per cmimet Grammy, si albumi me i mire i xhazit vokal, bateristi La Frae Sci, si dhe pjesetarja me e re, 22-vjecarja Chanel Chrchlow.