(ALBANIA SPORT) – Elvin Beqiri mund të luajë në kampionatin francez te Grenoble. Lajmin e jep gazeta “Panorama Sport”. Mbrojtësi 29-vjeçar shkodran nuk pranoi rinovimin e kontratës me Vllazninë dhe synon përveç pistës së Dinamos edhe atë të huaj. Gjatë verës së kaluar, Beqiri me një të kaluar në Ukrainë, Rusi e Izrael, u testua te Bulonjë në Francë.