(ALBANIA SPORT) - Emiljano Vila është zyrtarisht një lojtar i Dinamos për pjesën e mbetur të sezonit. Midis klubit shqiptar dhe Dinamos së Zagrebit është arritur marrëveshja paraprake, ndërkohë që Vila është duke u stërvitur me kryesuesit e kampionatit në Antalia të Turqisë. Tratativa e Vilës kushtoi në total 55 mijë euro. Skuadra kroate do të përfitojë 25 mijë euro për huazimin gjashtë mujor të Vilës, ndërkohë që vetë lojtari do të marrë 30 mijë euro.


TË GJITHA LËVIZJET
NË KATEGORIN SUPERIORE

APOLONIA
Të ardhur:
Të larguar: Edin Feruzoviç, Semir Haxhibuliç, Elton Grami, Erion Hoti

BESA
Të ardhur: Vioresin Sinani, Edvan Bakaj
Të larguar: Liridon Leci

DINAMO
Të ardhur: Maksimiliano Timpanaro, Emiljano Vila
Të larguar: Gerhard Progni


FLAMURTARI
Të ardhur: Gerhard Progni, Elton Grami, Puljiz, Djoriç, Tasunoviç
Të larguar: Marius Ngjela, Marko Bashiç, Amarildo Belisha, Besir Arifaj, Darko Djukiç, Robert Alvizh, Flavio Zhunior

GRAMOZI
Të ardhur: Marius Ngjela, Erion Hoti, Andi Lalaj
Të larguar: Ervin Nuredini, Erjon Islami, Marko Dos Santos, Ervis Ismolli

KASTRIOTI
Të ardhur: Zekeria Ramadani, Aleksandër Jankoviç
Të larguar: Klevis Roshi, Fejzo Shënaj, Florian Braho, Raimond Shala, Vilson Lila, Arjon Mustafa, Rigers Hoxha, Pëllumb Jusufi, Fatmir Caca, Oltion Balluku

LAÇI
Të ardhur: Eduard Tanushi, Nikoll Doçi, Eno Haxhiaj
Të larguar: Edvan Bakaj, Julian Malo

SKËNDERBEU
Të ardhur:
Të larguar: Marian Tomasiç,  Milain Guerrib, Antonio Rukavina, Aldo Guna

SHKUMBINI
Të ardhur: Driton Krasniqi, Fejzo Shënaj, Virtyt Hashani, Klement Xhyra
Të larguar: Roland Dervishi, Hetlem Çapja, Arvist Gjata

TEUTA
Të ardhur: Aldo Guna, Saimir Varoshi, Cota, Fatmir Caca
Të larguar: Henri Ndreka, Berat Hyseni,

TIRANA
Të ardhur:
Të larguar:


VLLAZNIA
Të ardhur: Amarildo Belisha, Elvis Kraja, Liridon Leci
Të larguar: Elvin Beqiri, Ardit Beqiri, Blerim Rustemi, Leandro Teofilio, Erjon Rizvanolli, Fitim Kasapi, Vioresin Sinani