p styletext-align justifyShtohen me tej pasigurite per te ardhmen e Luis Enriques ne krye te Barcelones Trajneri asturian ka fituar 8 trofe ne dy vite gjysme por gjithsesi eshte ne perfundim te kontrates dhe ende nuk ka asgje te qarte ne lidhje me kete ceshtje 8220Skam asgje per te thene8221 8211 u shpreh Enrique te merkuren gjate nje konference per shtyp Kjo ishte shmangia e radhes qe Enrique i ben kesaj teme duke nxitur spekulimet se ai mund te largohet nga kampionet e Spanjes ne fund te sezonit Shtypi spanjoll raporton se Barcelona aktualisht eshte e fokusuar te riperteritjet e kontratave te Lionel Messit dhe Andres Iniestas Mediat spekulojne se ne kampin katalan Juan Carlos Unzue qe eshte dhe asistenti i Enriques eshte nder te preferuarit nese 46-vjecari do te largohet Ne listen e spekuluar nga mediat spikat dhe emri i argjentinasit Jorge Sampaoli i cili po kalon nje sezon fantastik te Sevilla 8220Ky eshte viti im i trete ketu dhe shoh te njejten deshire sikurse ne fillim8221 8211 pati deklaruar dite me pare Luis Enrique 46-vjecari u shpreh gjate javes se mbetet i foksuar te puna e tij dhe jo te ceshtjet kontraktuale Barcelona aktualisht eshte ne lufte per titullin kampion me 2 pike diference nga Reali i Madridit megjithese Los Blancos kane nje ndeshje me pak Katalanasit nga ana tjeter perballen ne Champions League me PSG nderkohe qe shtypi spanjoll nuk perjashton si mundesi faktin se vazhdimesia e Enriques do te varet nga rezultati perfundimtar i sezonitbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br