Këngëtarja me origjinë shqiptare, Era Istrefi, ka kënduar në finalen e Kampionatin Botëror në Russia 2018. Ajo ka performuar “Live” para të pranishmëve.


Një finale historike edhe për të gjithë shqiptarët. Për herë të parë, një këngëtare nga Kosova interpretonë në ngjarjen më të rëndësishme të Botës.


Era i emocionoi të gjithë të pranishmit në Luzhniki dhe jo vetëm, teksa interpretoi këngën zyrtare të Botërorit Live It Up.15 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)