veliaj erjonErion Veliaj duket se do të jetë kandidati i së majtës për Tiranës.


Ai është në garë me Blendi Klosin për kandidimin.


Por, sondazhet e kryera me anëtarët e PS-së, kanë nxjerrë Veliajn si të preferuarin e socialistëve për të kandiduar për Tiranën.


Tashmë vendimi do të merret nga Rama.


Ky i fundit pritet që këtë javë të zyrtarizojë gjithë listën e kandidatëve të PS-së dhe koalicionit të majtë./b.l