Mendimi i parë i Eto’o është për Morattin. “Është një njeri me zemër të madhe”, pastaj u drejtohet kolegëve të tij “Urimet e mia për fitoren në derbin e parë të këtij viti”.

Në aeroport kamerunasi u prit nga agjenti i tij Mesalles dhe një nga drejtuesit e Interit, Vigano.

“Jam shumë i lumtur që jam tek Interi. Kam ardhur për të punuar dhe fituar Championsin”, përfundoi Eto’o.