gomone ne vlore


UPDATE/ Rreth 12 metra e gjate dhe me tre motore, kjo është gomonia e kapur sot në Vlorë. Pas një ndjekje që ka zgjatur plot pesë orë nga Policia Kufitare.


Gomonia u gjet e braktisur në grykderdhje të Vjosës.


Në brendësi të saj nuk janë gjetur lëndë narkotike. Korespondenti i Panorama bën me dije se tre persona dyshohet se kane qene ne brendesi te gomones.


Dyshohet gjithashtu se mjeti lundrues e ka transportuar lenden narkotike ne Itali. Kur eshte kthyer eshte ndjekur nga policia e Vlores dhe policia kufitare.


Për kapjen e tre personave policia ka ushtruar kontroll prane grykederdhje se Vjoses dhe pyllin e Mifolit.


***


“Kryente lëvizje të dyshimta”/ Aksion në det, policia i vihet pas një gomoneje prej orësh. Çfarë dyshohet


Policia kufitare e Vlorës ëshë vënë sot në ndjekje të një mjeti lundrues.


Pranë Gjirit të Dafinës, në Karaburun është pikasur një gomone e cila dyshohet nga policia se mund të transportojë drogë.


Mësohet se ndjekja po bëhet në bashkëpunim me palën italiane.


Vlorë/Informacion paraprak


Shërbimeve Policore Vlorë, në orët e para të mëngjesit të sotëm janë vënë në ndjekie të një mjeti lundures të dyshimtë.


Konkretisht, Policia Kufitare Vlorë në bashkëpunim me shërbimet e DVP Vlorë, Delta Force, Roja Bregdetare Vlorë dhe Guardia di Finanza, që prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm, kanë pikasur një mjet lundures tip gomone, i cili kryente lëvizje të dyshimta në afërsi të ishullit të Sazanit.


Vijon kontrolli i zonës përreth me qëllim konstatimin dhe bllokimin e mjetit lundrues.