Carmen Dell’Orefice është modelja më e vjetër në botë, e cila ka pasur një karrierë aktive qysh kur u shfaq ne kopertinën e Vouge kur ishte 15vjeçe.


Ajo është zgjedhur personazh i revistës New You ku ka folur edhe për dietën dhe jetën e saj private e dashurinë.


Carmen ka pohuar se është e përgatitur për vdekjen dhe se akoma në moshën që ka shijon jetën e saj seksuale.


“Sigurisht që kam ende jetë seksuale, pse duhet të heq dorë prej saj”, ka insistuar modelja.


Carmen ka  lindur në New York nga prindër italianë dhe hungarezë. Ajo ka qenë e martuar 3 herë gjatë jetës së saj.


259221DE00000578-0-image-a-2_1423663127329Woman of mystery: Carmen has been married three times and engaged once more but doesn't mention any names in reference to her current love life


Long career: Carmen, pictured in 1955 at the age of 23 in the aisle of an airplane, says, 'when I die, it's going to be my way'Perfect poise: Carmen Dell'Orefice, dubbed the world's oldest working supermodel, graces the cover of New You's upcoming issue, and the 83-year-old looks as breathtaking as ever