Ajo quhet Lola Luma.


Është një modele që po bën karrierë në Nju Jork dhe ka pozuar për revista të rëndësishme si Maxim.


Madje, e ka sprovuar veten edhe në aktrim duke luajtur disa role, si tek filmi Nora e Kelmendit.


Lola është me origjinë nga Shkodra dhe konsiderohet si një nga femrat më seksi shqiptare.