E enjte 27 Dhjetor 2012 1014

Fatmir Mediu ne IntervistaKryerepublikani Fatmir Mediu Kerkon nje kontrate te re me aleatin e vjeter PD ne zgjedhjet e ardhshme.Ne emisionin Intervista

Mediu ka deklaruar se ne zgjedhjet e 2009 republikanet i dhane PD 2 mandate dhe nxorren vetem nje deputet nderkohe qe per shkak te rikonfigurimit te koalicionit PR humbi perfaqesimin ne KQZ situate kjo qe nuk mund te perseritet serish. Sipas Mediut deshtimet e kesaj maxhorance lidhen me ceshtjen e pronave dhe ligjin zgjedhor. Mediu deklaron se pas 22 vitesh ka ardhur koha per nje revolucion te se djathtes ne lidhje me programin dhe organizimin. Mediu ka deklaruar se ne 23 qershor do te kandidoje ne Tirane dhe maxhoranca aktuale meriton noten 8 ne shanset per nje mandat te trete ne drejtimin e vendit.

 


Komente

Facebook