brbrSkuadra e Vllaznise vijon fazen pergatitore ne Ulqin ne pritje te fillimit te kampionatit nderkohe kuqeblute jane kthyer ne kantier me afrimet dhe lojtareve Duket se dy lojtaret serb Jaksic dhe Rovcanin nuk ka bindur stafin drejtues ndersa blerja me e re eshte ajo e mbrojtesit Endri Vrapi Pas barazimit me Beselidhjen kuqeblute nen drejtimin e trajnerit te ri Armando Cungu kane arritur edhe fitoren e pare ne miqesore ajo ndaj Decicit te Tuzit me rezultatin 2-0 Vllaznia do te qendroje deri te merkuren ne Ulqin dhe me pas do te kthehet ne Shkoder per ti dhene doren e fundit pergatitjeve per ndeshjen e se dieles ndaj Skenderbeutbrbr




br