Transmetuar me 25112016 - 1230Holle-holle Xhelal Tramp eshte i vetmi lider bashkiak te pakten ne Europe qe ka zgjedhur qe heronjte e rrugeve te lokalitetit te tij modest ti kete te gjalle te prekshem global me peshe Sepse ai eshte i vetmi qe ka kuptuar qe ne kete dynjane tone te humbur heronjte e vdekur nuk i hyjne ne pune askujt Madje te krijojne kokecarje te panevojshme ne nje vend ku heronjte jane bere te tille ndersa kane ngrene koken e njeri-tjetritbr
br
Nga Dritan Lacibr
br
Sot ne mengjes para se kembet te me sillnin ne pune bera te kthehem fillimisht te berberi im personal Nje burre i shkurter me trup robust pa qafe nga ata qe tehun e briskut te rrojes vazhdojne ta mprehin me lime si qemotibr
br
Nje njohje gati 15 vjecare ku sa here ulem ne karrigen e tij te berberhanes me lekure te pezhitur nga koha po aq here hapim edhe sendukun e lajmeve te vjetra dhe te reja Berberi im po e pervetesoj keshtu nuk ka portal lajmesh por eshte aq i freskuar me informacionet me te fundit sa veshtire se mund ti shpetoje gjesendi nga kjo rrumpallhanja ku ne jetojmebr
br
do lajm te dites ai e percjell gjithmone me nje analize te tij te shoqeruar ne fund me nje piskame te thelle qe buron nga fundi i bronkeve qe mbyllet gjithmone me nje fjali Ah nuk behet ky vend more nuk behet Keshtu edhe kete here pa u ngucur ti bente rrotull ndersa me rregullonte perparesen e bardhe ne gryke pa nje pa dy hyri direkt e ne teme E more vesh -me tha -Donald Trumpin do e bejne qytetar nderi te Kamzes Jo me jo- ja prita sikur sdija gje- kush keshtu Po ore po madje thone qe aq shume eshte gezuar Donald Trump nga ky lajm sa pritet ti beje edhe nje ftese Xhelal Mziut ne Shtepine e Bardhe Po kete nga e lexove- e qesendisa me tej Eh se njeh Xhelalin ti Ehuuu i pjell truri atij Dhe keshtu Xhelal Tramp Major of Kamza City zuri vend natyrshem kete mengjes ne biseden tonebr
br
Aq sa nisem te flisnim edhe per cilesite e Xhelal Tramp si njeri mendjehapur Xhelal Tramp kryetari i nje bashkie te vogel por me zemer te madhe Xhelal Tramp kryetari i nje komuniteti te varfer por me shpirt bujar Dhe nuk kishte sesi Xhelal Tramp te mos i meritonte gjithe keto levdata A e dini pse Sepse holle-holle Xhelal Tramp eshte i vetmi lider bashkiak te pakten ne Europe qe ka zgjedhur qe heronjte e rrugeve te lokalitetit te tij modest ti kete te gjalle te prekshem global me peshe Sepse ai eshte i vetmi qe ka kuptuar qe ne kete dynjane tone te humbur heronjte e vdekur nuk i hyjne ne pune askujt Madje te krijojne kokecarje te panevojshme ne nje vend ku heronjte jane bere te tille ndersa kane ngrene koken e njeri-tjetritbr
br
Po keshtu me gjenialitetin e tij Xhelal Tramp ka kuptuar se as shkrimtaret nuk do ti hynin ne pune per emra rrugesh ne nje vend ku gjithmone e me pak lexohen libra Po keshtu eshte i vetmi qe ka kuptuar qe as artistet nuk do vlenin per emra rrugesh ne nje vend ku arti te le pa bukebr
br
Atehere cfare ben Xhelal Tramp Si nje mjeshter i perkore i Marketingut Global si nje politikan qe ngrihet mbi permasat e nje lokaliteti modest si Kamza shpik nga hici nje cmim Donald Trump Qytetar Nderi i Kamzes Gjeniale po ta mendosh Nje ide qe do ta kishin zili edhe strateget me te medhenj te PIAR-it Nje gjetje qe e katapulton Xhelal Tramp ne vemendjen e mediave boterore Aq sa te gjithe tani pyesin Who is the famous major of Kamza Citybr
br
Nje goditje brilante me nje gur ku Xhelal Tramp vret dy zogj E shpall Kamzen prioritet te axhendes se Shtepise se Bardhe ne kater vitet e ardhshme te drejtimit nga Donald Trump ndersa e faktorizon Xhelal Tramp si liderin me largpames per momentin ne Shqiperibr
br
I vetmi qe na kthen buzeqeshjen ne keto dite ku edhe njehere Shqiperia mori nje shuplake fytyres nga Europa I vetmi qe kupton qe Europa nuk eshte me frymezim Por Amerika dhe Trampizmi jane vlerat nga duhet ti kthejme sytebr
br
Ndaj le te brohorasim me Hosana Rrofte Xhelal Tramp Rrofte miqesia Kamez-Shtepia e Bardhe Por si gjithmone cdo bisede e ka nje fund me sherr Keshtu edhe une me berberin tim personal Do te vije Donald Trump ta marre cmimin Qytetar Nderi ne Bashkine Kamez apo do te shkoje Xhelal Mziu ne Shtepine e Bardhe per tia dorezuarOpinionalbr
br
Bashkia Kamez i jep titullin Qytetar Nderi Presidentit Donald Trump


Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT 11
Pas

Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT
Pas
lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix