Feyenoordi i Roterdamit mori një fitore të lehtë 0-7 në derbi me Spartën, të cilën e shkatërroi praktikisht pa u mbushur gjysmë ore lojë, duke i shënuar plot 4 gola.


Wilhena realizoi që në minutën e katërt, për tia lënë skenën Ventes dhe St Juste, ndërsa në minutën e 29-të realizoi të dytin personal me pjesën e parë që u mbyll 0-4.


Në fraksionin e dytë gjeti rrjetën Tapia në të 57-ën dhe Berghuis në të 71-ën ndërsa golin që vulosi fitoren 0-7 e realizoi Basacikoglu 2 minuta para përfundimit të kohës së rregullt.


17 dhjetor 2017 (gazeta-Shqip.com)