Mbrojtësi i fuqishëm Rezart Dabulla (29 vjeç, 21 ndeshje këtë sezon) është një lojtar që ka luajtur si me Tiranën (deri tani 218 ndeshje, 8 gola) ashtu dhe me Vllazninë (sezoni 2206-2007, 29 ndeshje),“Unë e respektoj Vllazninë, por Tirana kërkon tri pikët. Kemi kualitet dhe po kalojmë një moment të mirë. Kemi një pikë më shumë se shkodranët dhe kjo na favorizon”, - tha lushnjari inteligjent ka luajtur edhe dy sezone me Lushnjën e një me Shkumbinin.


E Marte, 19 Maj 2009