Estudiantes dhe Barcellona jan gati t luajn finale e botrorit pr klube n Abu Dhabi. Spanjollt jan favoritt e ktij takimi, por argjentinasit mund t jen surpriza ashtu si doln fituar edhe n Copa Libertadores. Nse duan t mundin Barcelonn futbollistt e Estudiantes duhet t japin 120% t tyre n fush. Kshtu jan shprehur disa prej tyre para ndeshjes. M shum mundsi Barcelons do t’i mungoj Andres Iniesta por Estudiantes e di mir se edhe t organizatort e tjer t lojs duhen mbuluar mir. Barcelona nuk varet nga nj lojtar i vetm dhe nse iniesta nuk do t jet Guardiola do ta zvendsoj n mnyrn m t mir t mundshme. Do t jet e vshtir pr Estudiantes, por t shohim nse do t’ia arrij t ndal Barcelonn dhe prpjekjen e tyre pr t arritur nj rekord. Nse fiton edhe kt trofe, pr ekipin katalanas do t jet i gjashti brenda nj sezoni. Kjo ndeshje do t transmetohet n Supersport.