Kupa mbërrin! Ajo, më e bukura, më pesitigjiozja, më e kërkuara. Ajo me veshë të mëdhenj. Trofeu i Championsit 2016-2017 ka zbarkuar në Kardif mes duarve të ambasadorit të UEFA-s Ian Rush dhe të kryeministri të Uellsit, Carel Welsh.


Finalja e Championsit do të luhet të shtunën më 3 qershor në orën 20:45 mes Juventusit dhe Real Madridit.
1 qershor 2017 (gazeta-Shqip.com)