Sot u luajten edhe tri ndeshjet e mbetura te xhiros se pare te kampionatit anglez. Perforcimet e reja te Chelsea Pizzaro dhe Malouda kane shenuar debi-golat e tyre per Chelsea dhe nje ka shenuar Essien per fitoren 3-2 ndaj Birmingham. Per mysafiret kane shenuar ish-lojtari i Chelsea Forssell dhe Kappo. Arsenali ka fituar ndaj Fulham 2-1 kurse Manchester ka barazuar me Reading 0-0. ( video me poshte )
Eurogol i Gerrad për fitoren e Liverpool
Eshte pikerisht Gerrard me eurogol nga gjuatja e lire ne minutat e fundit te ndeshjes qe te fitoje tripikeshin per Liverpool kunder Aston Villa. Ishte autogoli i Laursen ne min. e 31' qe beri te avancoje Liverpool kurse te barazoj ne min.e 85' Barry nga penalltia. Manchester City me pronar te ri dhe trajner Sven Goran Eriksson ka fituar si mysafir kunder West Ham me golat e Bianchi dhe Geovann. Rezultatet dhe video nga ndeshjet me poshte...
Sunderland 1 - 0 Tottenham H.
Bolton W. 1 - 3 Newcastle U.
Derby County 2 - 2 Portsmouth
Everton 2 - 1 Wigan Athletic
Middlesbrough 1 - 2 Blackburn R.
West Ham U. 0 - 2 Manchester C.
Aston Villa 1 - 2 Liverpool
Arsenal 2 - 1 Fulham
Chelsea 3 - 2 Birmingham C.
Manchester U. 0 - 0 Reading

Chelsea 3 - 2 Birmingham C.


Arsenal 2 - 1 Fulham
Robin van Persie 1-0
David Healy' 1-1
Hleb 2-1
Aston Villa 1-2 Liverpool
0 - 1 M. Laursen
1 - 1 Barry


1 - 2 Gerrard
Sunderland 1 - 0 Tottenham
West Ham U. 0 - 2 Manchester C.
0-1 Bianchi
0-2 Geovanni
Bolton W. 1 - 3 Newcastle U.
0-1 N'Zogbia
0-2 Obafemi Martins
0-3 Obafemi Martins
1-3 Nicolas Anelka