Pogradeci fitoi 2-0 ndeshjen me Turbinën, duke realizuar nga një gol në cdo pjesë: Jahaj shënoi në minutën e 20-të dhe Kerthi dyfishoi rezultatin një minutë para përfundimit të takimit në të 89'. Ada humbi Tepelenën.1-0. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Bilaj në minutën e 22-të. Laci arriti fitoren e katërt, dhe sot mundi Bilisht Sport me rezultatin e pastër 2-0. Golat u shënuan nga Bllaca (26') dhe Kola (71').
REZULTATET
POGRADECI-TURBINA 2-0
Shenues: Jahaj 20\', Kerthi 89\'
E premte, 3 nentor 2006, ora 13:30, ne stadiumin "Gjorgje Kycyku" te Pogradecit
Pogradeci: Gjondeda, Binishi, Kerthi, Balla (55\' Haxhillari), Rustemi, Muska, Cerepi (90\' E. Kreka), Jahaj, Molla (90\' Mukja), Merolli, Kreka. Tr. I. Medini Turbina: Hoxha, Cela, Metaj, Nina, Cekrezi, Vladi (46\' Sula), Curri, Spaho, Begolli, Shtrepi (79\' Bahja), Uka (60\' M. Metaj)Tr. F. Kushi Gjyqtare: S. Bogdani (Durres), E. Jorgji, G. Maloku (Tirane) Vezhgues: S. Resmeliu (Elbasan)
* * *
Laci- Bilisht Sport 2- 0
Shenues: Bllaca 26\', Kola 71\' E premte, 3 nentor 2006, ora 13:30, ne stadiumin e qytetit te Lacit
Laci: Vashaku (86\' Linadi), Turtulli, Xhixha, Gjini, Kastrati, Baci, Kola, Shazivari, Mustafaraj (67\' Tota), Bllaca, Udeke (79\' Marku). Tr. S. Nica. Bilisht Sport: Meraku, Macolli, Fetaj, Pashako, Suli, Zdrava, (46\' Fetollari) Lacka, Pengu, Bejleri, Zazo, Demiri. Tr. T. Meraku. Gjyqtare: E. Sino (Fier), M. Dervishi, S. Zeka (Shkoder) Vezhgues: A. Trungu (Durres) Kartona te verdhe: Bllaca, Kola
* * *
Ada Tepelena 0 1
Shenues: / Bilaj 22\' E premte, 3 nentor 2006, ora 13:30, ne stadiumin "Liri Ballabani" te Burrelit
Ada: Dervishi, Shtytani, Dama, Cobaj (75\' Gjetja), Isufi, Teluka, Kaloshi, Goga, Shtupina, Mustafa (60'Palaj), Egerci (81'Pacrami) Tr. Y. Zani Tepelena: Goxhaj, Ruci, Kasneci, Caushi, Zhupa (54\' Sheka), Bilaj, Gaba, Xhafa (76'Done), Tata, Rustemi, Allamani (89'Guri) Tr. R. Gaba Gjyqtare: L. Guzja, G. Qirici (Tirane), E. Pjetrushi (Lezhe)


Nesër, ora 13:30 luhen
SKËNDERBEU-SOPOTI
Pjeter Ujka, Gezim Koka, Bledar Mesi
ERZENI-TOMORRI
Ardian Rama, Rezart Zhuli, Emiljano Bicaku
GRAMSHI-BURRELI
Erion Dobi, Denis Rexha, Ismail Ziraj
BESËLIDHJA-LUSHNJA
Kreshnik Hakrrama, Dritan Salaj, Erisel Bodeciu