Pas disa javësh audicione dhe mbrëmje emocionuese, Britains Got Talent ka përzgjedhur fituesin e saj.


Triumfuesit për vitin 2014 ishin grupi i fuqishëm muzikor Callabro të cilët morën çmimin e madh prej 250,000 paund.


Në vend të dytë ishte këngëtarja Lucy Kay dhe në të tretin Bars dhe Melody.


Një talent shoë shumë i ndjekur Britains Got Talent, ka nxjerrë herë pas here talente të vërtetë që kanë pushtuar mediat botërore./mv/oranewsonline/