Flamurtari triumfoi 3-1 ndaj Dinamos ne supersfiden e javes se 12-te duke u marre kampioneve gjashte pike te plota nga dy ballafaqimet e para direkte midis tyre.Daniel Xhafaj me dy golat e tij 40 dhe 71 dhe me kontribut ne golin e Bajevskit 1 ishte dhe heroi i ndeshjes e qe e udhehoqi skuadren e tij ne kuoten e 28 pikeve tri me shume se Skenderbeu i vendit te dyte 25.Per golashenuesin me mire te sezonit te kaluar behet fjale per golin e trete ne dy ndeshje ndaj Dinamos ne kete sezon - Xhafaj shenoi dhe golin e fitores 1-0 ne ndeshjen e fazes se pare ne kryeqytet - dhe te nentin sezonal.Eurogoli i Elis Bakajt 77 pwr Dinamon - goli i tij i tete sezonal - nga rreth 30 metra sherbeu vetem sa per statistike.Dinamo pesoi humbjen e dyte rresht dhe per blute ky ishte takimi i trete ku porta dinamovite peson tri gola ne ndeshje Dinamo-Laci 3-3 Skenderbeu-Dinamo 3-2 dhe Flamurtari-Dinamo 3-1.


Burimi Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Hene 22 Nentor 2010