florije-peçi-1Florije Peçi, vajza e aksidentuar në Himarë, që shkaktoi trazim në opinionin publik pas lajmit se kishte mbetur shtatzënë gjatë kohës që kurohej, ka lindur fëmijën.


Mësohet se ajo ka lindur fëmijën e seksit femër në spitalin Mbretëresha Geraldinë.


Goca është me flokë të zeza dhe ngjan si topçe. Emrin ia vura Gadiela. Ma ka sugjeruar zysh Teuta e universitetit”. Këto janë disa nga fjalët e Florije Peçit.


Pas lindjes, vajzës së vogël, sipas prokurorisë, do t’i merret një sasi e vogël gjaku, e cila do t’i nënshtrohet ekzaminimit të ADN-së këtu në Shqipëri dhe Austri, për të krahasuar me personat e dyshuar si autore të përdhunimit të saj.


Studentja Peçi, sipas kallëzimit të familjarëve, është abuzuar seksualisht brenda në klinikën ku po mjekohej pas aksidentit të pësuar. Ky përdhunim, sipas familjarëve, është kryer në kohën kur vajza ndodhej në gjendje koma. Lindja e fëmijës pritet të zbardh misteret e këtij përdhunimi./ep