“Fol me mua”, titullohet albumi me i ri i kengetares simpatike Gili. Mesohet se albumi qe do te dale ne treg per fansat keto dite, permban gjithsej tete kenge. “Kenget jane te incizuara ne studion e Enis Presheves. Kam punuar me Ilirin dhe Ardianin, nuk kam dashur qe te punoj me krijues te tjere per faktin se Iliri e di stilin tim te kenges”, ka thene Gili me kete rast. Po keshtu, kengetarja kosovare qe duket se nuk po njeh moshe, do te nxjerre gjithashtu ne treg edhe nje videoklip te ri qe do te titullohet “Vet ke thane”, per realizimin e te cilit ndihet e kenaqur. Kengetarja ka bere te ditur se do te filloje turneun neper Kosove, dhe me pas do te jete e angazhuar edhe neper diaspore, kudo ku ka shqiptare.