Sulmuesi i Atletico Madrid Diego Forlan ka deklaruar se ai eshte i kenaqur nga interesimi i Realit te Madridit.Pavaresisht rivalitetit ne mes dy klubeve nga Madridi Forlan nuk heziton te thote se sa i kenaqur eshte qe lidhet me Realin.Jam i nderuar dhe i kenaqur qe Hose Mourinjo dhe Florentino Perez jane te interesuar ne mua ka thene Forlan.Ylli i Uruguait ishte lidhur me nje kalim ne Real gjate kesaj vere por nje levizje e tille nuk ndodhi.