JAPONI-Përfundon gara e cmimit të madh të Japonisë, fiton piloti i Red Bull, Vettel. Gara e Formula 1 përfundoi ku Vettel kryesoi in ndjekur nga piloti i Webber, po i Red Bull. Në vendin e tretë mbërriti Groesjean me Lotus, kurse në vendin e 4 Alonso dhe në të 5-in Raikkonen.

(d.b/BalkanWeb)