Deputeti i NISMA-s për Kosovën Zafir Berisha para një jave kritikoi ashpër pozitën, LDK-në dhe PDK-në, në seancën e Kuvendit të Kosovës.


Berisha nuk u pajtua me marrveshjet që Prishtina i ka bërë me Beogradin e as me marrëveshjen për Demarkacion me Malin e Zi. Por në fund Zafa shihet i shoqëruar nga Zenun Pajaziti i PDK-së, Sadri Ferati i LDK-së./Indeksonline/ 

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};