Duhen edhe disa orë që të startojë finalja e Champions League mes Atletiko Madrid dhe Real madrid e cila do të luhet në Lisbonë të Portugalisë. Rrugët e kryeqytetit portugez janë mbushur me flamuj dhe me tifoza nga të dyja ekipet. Atmosefera është shumë elektrizuese dhe gjithçka po bëhet gati për të nisur sfida.