Bota e futbollit është në ankth për gjëndjen shëndetësore të legjendës braziliane Pele. Ish sulmuesi i Santosit dhe Seleçaos tashmë në moshën 77-vjeçare është shtruar sërish në spital pasi mëngjesin e të enjtes pasi u zgjua nga gjumi si rrjedhojë e dhimbjeve shumë të forta.


Problemet më shëndetin e detyruan Pele-në të anulonte një udhëtim që kishte programuar për në Londër. Për fat të mirë për momentin thuhet se gjëndja e tij është e qëndrushme por mbetet për tu parë sesi do të organizmi i Pele me kalimin e orëve.


19 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)