Futen në banesë për të grabitur, pronari vret 3 persona dhe plagos dy të tjerë. Ngjarja ka ndodhur në lindje të Houston-it, Teksas rreth orës një të mëngjesit të orës lokale. Autori i krimit të pesëfishtë ka mbrojtur veten, tha për ABC Travis Miller nga Departamenti i policisë në Houston. 20-vjeçari nuk është lënduar. Emrat e grabitësve ende nuk janë identifikuar.


Dy burra që mbanin maska skish u futën në banesë për të grabitur. Në atë moment kapa armën e zjarrit dhe fillova të qëlloja, tha pronari i banesës. I riu, shpjegoi se përdori një “AK-47 plotësisht të karikuar për të qëlluar mbi grabitësit.


Një i dyshuar u gjet i vdekur para shtëpisë. Të tjerët u larguan nga skena me një automjet si dhe në këmbë. Automjeti u përplas dhe një i dyshuar u gjet i vdekur brenda saj. Një i dyshuar i tretë doli prej saj, u përpoq të vraponte, por u rrëzua dhe vdiq më vonë në një spital.


Gazeta Shqip