PS reagon pas deklaratave t sekretarit t Ministris s Ekonomis

Prve akuzave, Partia Socialiste ka emetuar dje edhe disa kshilla etike. Kshtu, pa deklaratave t sekretarit t Prgjithshm t Ministris s Ekonomis, deputeti socialist, Artan Gai, ka replikuar duke kujtuar se detyra e npunsit civil po shprdorohet n funksion t politiks. “Gjja m e keqe q mund t ndodh sht prdorimi i npunsve civil nga politika. Ky ishte edhe rasti i sotm i sekretarit t Prgjithshm t Dritan Priftit. Ne kemi nj krkes dhe nj kshill pr kt zotri. Krkesa sht t bj publike kontratn e koncesionit pr lumin Kardhiq. Kshilla pr zotrin n fjal sht q t mos prdoret politikisht. T shoh punt e shtetit e t mos mbroj verbrisht korrupsionin e ministrit t tij, t deputetes Vokshi dhe familjes n pushtet”, tha Gai. Nj prgjigje brenda s cils komunikohet edhe nj krkes pr Ministrin e Ekonomis, e cila sht kthyer n rrufeprits t t gjith galopit korruptiv pr t ciln akuzohet sot gjersisht qeveria e drejtuar nga Sali Berisha.
#