e Hene 1 Dhjetor 20141431 pm


Shkelzen Gashi sigloi nje tjeter dopiete pas asaj te javes se shkuar por kete here me me shume peshe Dy golat e tij ne transferte ndaj Zyrihut rezultuan decizive ne fitoren 1-2 duke bere qe kampionet ne fuqi te rimarrin te vetem kryesimin e kampionatit Sulmuesi i Kombetares shqiptare nuk u grumbullua nga De Biazi ne dy ndeshjet e fundit miqesore per arsye teknike shenoi fillimisht ne minuten e 41-te te pjeses se pare Ishte nje krosim nga e majta e sulmit te Bazelit mbrojtesit e Zyrihut bene nje gafe te pafalshme pasi nuk arriten ta ndalnin topin nderkohe qe Gashi me nje nuhatje te jashtezakonshme edhe nga pas kraheve te mbrojtjes dhe diku afer pikes se bardhe te 11-metershit gjuajti me te paren me te majten duke mos i lene mundesi portierit vendes qe ta ndalte topin Zhbllokohet sfida kesisoj edhe miqte duket se e kane me te lehte ta administrojne takimin Gjithsesi ky trepikesh do te ishte tejet i veshtire kjo natyrisht edhe per faktin se ne kahun tjeter kampionet ne fuqi kishin Zyrihun skuader qe ne keto tre muaj kampionat ka treguar nje forme shume te mire Keshtu ne minuten e 88-te vendesit arriten t8217i barazonin shifrat fale penalltise se kthyer ne gol nga Shikaoui Dhe atehere kur po mendohej se ky takim do te mbyllej ne barazim ne grahmen e fundit vjen koka e Gashit Kronometri shenonte minuten e katert shtese dhe te fundit te dhene nga arbitri i katert eshte goditje kendi per miqte Zufi kroson dhe Gashi ne shtylle te dyte gjuan me koke duke i dhene kesisoj tri pike shume te rendesishme Bazelit ne nje transferte te veshtire Kjo ishte dopieta e dyte e Shkelzen Gashit ne kampionat dhe goli i njembedhjete sezonaltweet