Antonio Conte është në të ardhmen e Milan! Një e ardhme e afërt duke qenë se Elliott ka vendosur të bazohet te ish-trajneri i Chelsea, i sapo shkarkuar nga blutë, për të rilindur djalin.


Sipas asaj që ka bërë të ditur sportmediaset.it, në mbledhjen e bordit drejtues të Milan, ditën e shtunë, mund të vijë edhe emërimi i Conte, në vend të Gennaro Gattuso.


Nuk është një mister që Conte ka qenë gjithmonë i pëlqyer nga Milan dhe ka qenë shumë herë pranë kalimin në këtë ekip, që pas largimit nga Milan. Duket se më në fund kjo martesë do të ndodhë.


Pas kalimit të pronësisë së klubi nga kinezi Li te duart e fondit amerikan është përfolur për një revolucion të madh. Jo vetëm Gattuso, edhe Massimiliano Mirabelli e Marco Fassone i kanë orët e numëruara.


Faktikisht Mirabelli po vazhdon të bëj merkaton e Milan, por tani të gjitha lëvizjet monitorohen nga Leonardo. Braziliani po mendon të marrë një drejtor të ri teknik në vend të tij, Cristiano Giuntoli nga Napoli ose Daniele Pradè nga Udinese.


Me marrjen e Conte, Milan synon të bindë Bonucci të qëndrojë dhe të afrohet me Morata, që ka marrëdhënie shumë të mira me trajnerin.


Eshtë e bujshme, por pritet të ndodhë, shtypi italian vë bast se Conte do të jetë trajneri i Milan për sezonin e ardhshëm.


17 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)