Gjykata e Lartë nuk ka pranuar rekursin për Gilmando Danin, duke lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg.


Gilmando Dani u arrestua sëbashku me Emiljano Shullazin, të cilët akuzohen për disa vepra penale.


Emiljano Shullazin dhe dy bashkëpunëtorët e tij Blerim Shullazin dhe Gilmando Danin akuzohen për disa vepra të rënda penale si gjobëvënie, kanosje për jetën, shkatërrim prone me eksploziv dhe grup te struktruar kriminal.


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter