brbrNje gomone e braktisur eshte gjendur ne oret e mengjesit te sotem ne Zvernec te Vlores Burime nga policia e qytetit bregdetar bejne me dije se gomonia me dy motore me 40 kuaj fuqi e gjate 56 metra eshte konstatuar fillimisht nga disa banore te zones Forcat e policise kane mberritur ne vendin e ngjarjes dhe nga keqyrja ka rezultuar se mjeti ka qene i care ne pjesen e poshtme i mbushur me uje Pak pas gjetjes eshte paraqitur edhe shtetasi italian me inicialet D C 53 vjec se bashku me dokumentet e mjetit Nderkohe po kryen veprime procedurale ne bashkepunim me policine e qarkut dhe Guardia Di Finanzas Dyshohet se gomonia do te perdorej per transportimin e lendeve narkotike drejt vendit fqinj Italisebrbr
br