Gjendet i pajete trupi i te moshuares qe mbeti nen rrenojat e nje pallati qe u shemb mesditen e djeshme ne Gjirokaster.

Trupi i Parashqevi Zotos u nxorr pas kerkimesh intensive te forcave speciale shqiptare dhe ato te Janines dhe eshte derguar drejt morgut te spitalit "Omer Nishani" ne Gjirokaster.

Nuk dihet nese e moshuara ka mbijetuar pas shembjes se pallatit.

Forcat po vazhdojne operacionet e tyre per gjetjen e Valbona dhe Anxhela Dalanit, nene e bije te cilat rezultojne te zhdukura prej mesdites se djeshme.