Gjykata e Lart ka vendosur srish masn e arrestit burg pa afat pr ish-zvendsministrin e Transporteve, Nikolin Jaka. Ish zyrtari i lart i Partis Demokristiane sht akuzuar pr abuzime me tenderat e rrugve. Jaka paraqiti nj krkes n Gjykatn e lart pr ndryshimin e mass s siguris. Ai krkoi gjykim n gjendje t lir ka u refuzua nga trupi gjykues. Po sot, Gjykata e Lart ka vendosur dhe pr fatin e Bashkim Kamberit, nj tjetr ish-zyrtar i Ministris s Transporteve.