Krimet e Rnda t Tirans kan goditur nj tjetr grup q trafikonte arm. sht
i mundur kshtu sekuestrimi i 100 pistoletave t tipit Mini Blow n aksin rrugor Kuks-Fush Arrz si dhe jan arrestuar katr persona nn akuzn e trafikimit t armve. T arrestuarit jan Fiqeret Onuzi, Baftjar Halilaj, Alfred Qafa, Bujar Ajeti.Burime plicore bjn t ditur se sasia e pistoletave t sekuestruara vinte nga Kosova ishin t fshehura n furgon, ndrkoh q destinacioni ende nuk dihet, gj pr t ciln po vazhdojn hetimet. Pas operacionit t organizuar n ort e para t mngjesit, krahas katr t arrestuarve, polica po vazhdon hetimet pr t tjer bashkpuntor t arrestuarve.