Goli më i bukur i javës në Serie A është vlerësuar goli i shënuar nga futbollisti i Parmës, Jaime Valdes.


Futbollisti i Parmës shënoj gol fantastik nga distanca duke mposhtur portierin e Bolonjës për fitoren e Parmës.


Kjo ishte java e fundit për vitin 2012 në të cilën javë vlen të theksohet humbja e Milanit dhe barazimi i Interit.