www.albania-sport.com - Korabi i Peshkopisë fitoi ngushtë 2-1 me Erzenin e Shijakut. Takimi ishte i vlefshme për javën e 16-të Kategorisë së Dytë, Grupi i Veriut. Golat për dibranët e drejtuar nga Kallaverja u shënuan nga Bitri (38’) dhe Kacnia (75’). Golin e vetëm shijakasit e drejtuar nga Bespalla e realizoi Vora (64’).KATEGORIA E DYTË

JAVA XVI28 shkurt 2010Sukthi-Egnatia 2-0

Tërbuni-Veleçiku 2-0

Korabi-Erzeni 2-1

Përparimi-Mamurrasi 2-2

Luzi 2008-Çlirimi 4-0

Iliria-Olimpik 1-1

Naftëtari pushimRENDITJA

1. Mamurrasi 34

2. Luzi 2008 33

3. Tërbuni 27

4. Erzeni 24

5. Veleçiku 23

6. Iliria 20

7. Naftëtari 16

8. Olimpik 15

9. Sukthi 15

10. Egnatia 15

11. Përparimi 11

12. Korabi 10

13. Çlirimi 6


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Hene, 01 Mars 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili