brbrGrate demokrate kane protestuar para Bashkise se Tiranes duke akuzuar kryebashkiakun Erion Veliaj per dhune te ushtruar ndaj nje punonjese te ketij institucioni Kryetarja e forumit te gruar se PD-se deputetja Albana Vokshi kerkoi qe Prokurori i Pergjithshem te nise hetimin per kryetarin e bashkise Veliaj i denoncuar sipas saj per dhunen e ushtruar ndaj punonjeses se tij Nderkohe ne reagimin e saj Bashkia Tirane eshte shprehur se pretendimet e publikuara jane thjesht te paverteta dhe keqinformuese Ne deklaraten per mediat bashkia sqaron se tensionet artificiale te ngritura nga opozita ne mbledhjen e fundit te Keshillit Bashkiak e te amplifikuara ne thashetheme konfrontimesh nuk kane asnje baze e nuk ndihmojne asnje kauze per qytetinbrbr
br