Nj 46 vjear nga Crriku sht vrar n Athiin nj nat m par. Braho Poe, i cili jetonte n Greqi prej vitesh dhe i pajisur me dokumentacion t rregullt, sht qlluar me nnt plumba n ort e mbrmjes s kaluar. Viktima ka qen n trotuar duke ecur n kmb ndrsa sht qlluar me arm zjarri nga dy persona q udhtonin me motor. Menjher n vendngjarje kan mbrritur uniformat blu t Athins t cilat kan nisur menjher hetimet pr t gjetur autort e krimit. Burime policore bjn t ditur se ende nuk sht zbluluar asgj konkret, ndrkoh q krkimet po vazhdojn.