Të shtëna me armë janë raportuar në kryeqytetin grek në Athinë. Sipas mediave vendase, raportohet se një shqiptar është konfliktuar në një dyqan me një person tjetër dhe e ka qëlluar me armë. Policia gjeti në vendin e ngjarjes dy gëzhoja. Sipas të dhënave paraprake, personi tjetër në konflikt kishte marrë një plumb në qafë dhe një në shpatull. Pas ngjarjes, shqiptari u largua me shpejtësi me një makinë ngjyrë të zezë. Disa çaste më vonë, automjeti u gjet i braktisur nga autoritetet, ndërkohë që shqiptari është shpallur në kërkim. Nuk dihet identiteti i tij dhe as nëse personi që u qëllua ka ndërruar jetë apo jo. Redaksia Online (Shqiptarja.com) 19 Ndiqni Shqiptarja.com në Facebook dhe në Twitter TAG: plagosje me arme