Vizita n Sarand

Fmijt e shtpis s Fmijve shkollor t qytetit t Sarands, e prjetuan si dit feste paradite e t enjtes. Mes tyre ishte nj mik i rrall, zvendspresidenti i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Volfgang Grorssruck. I shoqruar nga kryebashkiaku Edmond Gjoka, ai vizitoi shtpin e fmijve shkollor q u dhuroi fmijve disa dhurata simbolike dhe nga 100 euro pr secilin. Zyrtari i lart europian, vlersoi shum prkujdesin q duhet t ket ndaj t vegjlve, sidomos kur vuajn mungesn e prindrve. Kryebashkiaku Gjoka vlersoi Grossruck, zgjedhjen e tij pr t pushuar disa dit n Sarands dhe vizitn e tij n shtpin e fmijve shkollor. Gjat vizits n Shtpin e Fmijve, drejtoresha Elida Vogli, bri nj rezyme t historis dhe puns n kt institucion edukativ e arsimor dhe u shpreh e lumtur q patn nj vizitor aq t rrall mes tyre. Zvendspresidenti i Asambles Parlamentare t OSBE-s, Volfgang Gorsruk, vizitoi edhe shkolln e hoteleri-turizmit "A.Athanas" dhe premtoi se do t jap ndihm n t ardhmen pr disa institucione arsimore t Sarands. Ai ka vlersuar bukurit dhe natyrn e zons dhe premtoi t bj promocion t fuqishm te miqt e tij e n Europ, pr Sarandn dhe vlerat e saj.
#