Nj grua n Teksas pret t lind dy fmij, por me nj distanc kohore prej dy javsh e gjysm nga njri tjetri. T dyja fetuset po rriten vrtet n t njjtin bark, por nuk jan binjak. Kjo pasi pak koh pasi i ishte gzuar shtatzanis s par, Xhulia msoi se mbeti srish shtatzan.
Gjat kryerjes s ekografis mjekt n Arkanzas n Shtetet e Bashkuara
nuk u besonin syve kur pan se krahas Xhillian-it te Xhulia po rritej
edhe nj fmij tjetr.  Ai sht djal dhe prindrit kan vendosur ta
quajn Hadson.

Pas analizave t mtejshme mjekt arritn n prfundimin se fmijt
ishin ngjizur n koh t ndryshme. Edhe pse raste t tilla kan ndodhur
edhe m par, fenomeni i bebeve ‘Grovenburg’ sht nj dukuri mjaft e
rrall n mjeksi.

Xhillian dhe Hadson do t lindin dhe n vite t
ndryshme njri n fund t 2009-s dhe tjetri n fillim t 2010-s.
 

< I mëparshmi