brbrIsh-kryeministri Nikolla Gruevski akuzon Prokurorine Speciale se po vepron sipas urdhrave te shefit te opozites Zoran Zaev Kete qendrim Gruevski e ka mbajtur pasi u mor ne pyetje pasi eshte i dyshuar lidhur me rastin tritoli per rrenimin e objektit kosmos ne komunen Gazi i Babes disa vite me parebrbr
brbrSot u thirra ne gjykate sepse Katica Janeva dyshon se do te iki nga vendi dhe se nuk do te paraqitem ne gjykate Nuk e di nese dikush e beson dicka te tille apo eshte vetem deshire e porositesve te Janeves Njeriu qe tha se nuk e njeh Gjykaten eshte i vetedijshem per kredibilitetin e tij dhe mbeshtetjen nga populli prandaj nepermes kontrollit te kesaj Prokurorie po tenton te na paraqese ashtu sic eshte ai vetebrbr
brbrThirrja e Gruevskit ne Prokurori vjen pasi presidenti i vendit terhoqi vendimin e tij per te falur zyrtaret e akuzuar ne te ashtuquajturin skandal i pergjimevebrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbrbr